Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-05-2019 18:01:24

Ak Parti milletin iradesine sahip çıktı

Ak Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, Ak Parti’nin İstanbul seçimindeki şaibeleri belgeleyerek milletin iradesine sahip çıktığını söyledi.

Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, İstanbul seçiminin beka meselesi olduğunu vurguladı. YSK üyelerini çete olarak gören CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve TBMM kürsüsünde su içen CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse’ye tepki gösterdi. 
İstanbul’da seçimin yenilenme kararı hakkında konuşan Ak Parti İl Başkanı M. Hanefi Güler, “31 Mart mahalli idareler seçimlerinde İstanbul’da 39 ilçeden 25’ini almış olmamıza rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını ilk etapta 28 bin oyla kaybettiğimiz ilan edildi. Yapılan itirazlarla bu fark adayımız Binali Yıldırım Beyin lehine toplam oyların yüzde 10’u bile sayılmadan 13 bine kadar geriledi. Ayrıca sandık memurlarında kamu görevlileri şartına uyulmadığı tesbit edildi. YSK hukuki sürecin ardından bu şaibeleri göz önüne alarak seçimin tekrarına karar verdi. Ak Parti, seçimdeki şaibeleri belgeleyerek milletin iradesine sahip çıktı. Karar ardından YSK üyelerini çete olarak gören ve hedef göstererek hakaret eden, şehit yakınlarına terörist diyen, nefret dili kullanarak toplumu kutuplaştıran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu esefle kınıyorum. CHP müslümanın inancına ve yaşam tarzına düşman bir ideolojiyi benimsiyor.  Dün Meclis’te yaşanan olayda CHP’li vekilin 5 dakikalık konuşma için çıktığı kürsüde özenle su içmesine dikkat edin. Milletvekillerini millet seçer dolayısıyla millete karşı sorumlulukları vardır. Milletin inancıyla kültürüyle manevi değerleriyle alay edemez, toplumu kışkırtamaz. Bununla birlikte millet seçtiği vekilden edeple davranmasını bekler. Ramazan ayında millet meclisinde 80 milyonun gözü önünde su içmek toplumun değerleriyle oynamak ve inanca saygısızlık etmektir. Türkiye’de vesayet isteyen, eski baskıcı dönemleri geri gelmesini isteyen bütün güçler devrededir. Abdülhamid Han’a karşı nasıl toplanmışlarsa bugün de toplandılar. Milletimizin sağduyusu ve ferasetiyle, Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek bu süreçten güçlenerek çıkacağımıza yürekten inanıyorum. Siyasi hırslarını Türkiye’nin üstünde tutanlar kaybedecek. Tarih herkesi hakettiği sayfaya yazacak. İstanbul’daki bütün hizmetlerde Ak Parti’nin mührü var. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, Marmaray, Metrobüs, Yeni metrolar, Avrasya Tüneli, Çamlıca Camii akla gelen önemli hizmetlerden. İstanbul Fatih’in şehri. Zulüm 1453’te başladı diyen zihniyete karşı seçimlere gireceğiz. Hacla Hilal’in hakla batılın mücadelesi olacak İstanbul. Bu nedenle İstanbul’u biz beka meselesi olarak görüyor ve önemsiyoruz. Bingöllüler olarak İstanbul’da çok büyük bir nüfusa sahibiz. Devletine milletine bağlı hemşerilerimizle gereken her türlü desteği seçimlerde gösterip davamıza sahip çıkacağız ” 

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.