• ×

  İl Başkanı

  MEHMET HANEFİ GÜLER

  1 Ocak 1969'da Genç Şehittepe Köyü'nde doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bingöl'de tamamladım. Türkiye'de medrese icazetimi aldıktan sonra Suriye, Mısır ve Irak'ta fıkıh ve hadis alanında islami ilimler akademisinde okudum. Merkezi Bingöl'de bulunan Ortadoğu ve Afrika ülkelerine ihracat yapan Hasgül Dış Ticaret Şirketi'nde Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük yapmaktayım. Siyasi ve Sivil Toplum Gönüllüsü olarak Refah Partisi ve Milli Gençlik Vakfı'nda aktif olarak görevlerde bulundum. 2002 yılından bu yana Ak Parti üyesi olup halen aktif olarak görev yapmaktayım. İleri düzeyde Arapça, Farsça, Osmanlıca, yerel lehçelerden zazaca ve kürtçe bilmekteyim. Evli ve 7 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ABDULSAMED BURULDAY

  1979 yılında Bingöl'de doğdum. Lise eğitiminden sonra mekanik tesisat işine başlayarak ilerleyen yıllarda kendi işyerimi açtım. 2009 yılından itibaren Burulday Mekanik'te firma sahibi olarak ilimiz ve çevre illerde tesisat-taahhüt işleri yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AHMET BAŞBAYANDUR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AYDIN GÜL

  1985 yılında Bingöl'de doğdum. 2003 yılında Atatürk Lisesi'nden mezun oldum. Kuyumculuk ve Özel Sektörde İnşaatla uğraşıyorum. Sivil Toplum Kuruluşu olarak Kuyumcular Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  AZİZE BAĞATARHAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BEDRİ TUĞ

  1949 SOLHAN DOĞUMLUYUM. İLK OKULU SOLHANDA , ORTA VE LİSEYİ BİNGÖLDE TAMAMLADIM. 1972-73 DÖNEMİNDE ANKARA DEVLET MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK AKADEMİSİNDEN İNŞAAT MÜHENDİSİ OLARAK MEZUN OLDUM. 1973-1977 ARASINDA ŞANTİYE ŞEFİ OLARAK ÇALIŞTIM. 1977-1991 ARASINDA SERBEST MESLEK -MÜTEAHHİT OLARAK ÇALIŞTIM. BU TARİHTEN SONRA ORTAK OLARAK ESNAFLIK YAPMAKTAYIM. 1991-1996 TARİHİNE KADAR RP Sİ İL MÜFETTİŞİ OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. 2002 YILINDA SP'Sİ İL MÜFETTİŞİ OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. AGUSTOS 2003 TARİHİNDE BU GÖREVDEN VE PARTİDEN İSTİFA ETTİM. HALEN SERBEST MESLEK ESNAF OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. EVLİ VE 4 ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  BUŞRA BUĞRAHAN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  CELAL HAKAN ALİMOĞLU

  1983 yılında Bingöl'de doğdum. Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldum. Siyaset Sosyolojisi alanında yüksek lisans yaptım. 2016-2018 yılları arasında Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Bingöl İl Başkanlığını yaptım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  DİYAB BAZENCİR

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  EMİN DİNÇ

  Bingöl Genç Servi'de doğdum. Askerliğimi Balıkesir Burhaniye'de yaptım. 1979'da Servi'de müezzin olarak göreve başladım. 1981 yılında Merkez Simani Camii'nde İmamlık yaptım. 2005 yılında emekli oldum. Evli ve 9 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FATMA SEVEN

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  FERHAT KAÇAR

  1987 yılında Solhan'da doğdum. Ticaretle uğraşıyorum. 2004'ten beri gönüllü olarak Ak Parti'ye hizmet etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HALİT YOLCU

  1962 yılında Karlıova Halifan Köyü'nde doğdum. Uzun süre esnaflık yaptım. Refah ve Saadet Partisi Belediye Meclis Üyeliği yaptım. 2012 yılından bu yana Ak Parti İl Yönetim Kurulunda görev almaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  HASAN VAROL

  Kamu Yönetimi mezunuyum, stajımı Almanya'da yaptım. Ticaretle uğraşıyorum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İBRAHİM SAVUŞ

  06 Ocak 1985 tarihinde Bingöl Merkezde doğdum. İlk,orta ve lise eğitimimi Bingöl'de tamamladım. Fırat Üniversitesi Bilgisayarlı muhasebe bölümünden mezun oldum. 2004 yılından beri çeşitli sektörlerde esnaflık ve yöneticilik yapmaktayım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  İLHAMİ BİNGÖL

  Siyasi hayatıma 1988 MGV üyeliği ile başladım. Ticari hayatımda inşaat alanında çalıştım. 1996'da Saadet Partisi üyeliğinde bulundum. 2002-2004 yıllarında Ak Parti'nin kuruluşu ile birlikte Ak Parti Gençlik Kolları Seçim İşleri Başkanlığı'nda bulundum. 2004-2009 yılları arasında Ak Parti Bingöl Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Bingöl Belediyesi'nde daimi encümenlik, İmar Komisyon Başkanlığı, Denetim Komisyon Başkanlığı ve çeşitli zamanlarda Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundum. 2009-2014 yılları arasında siyasete ara verdim. 2014 yılından beri Ak Parti İl Yönetim Kurulu görevini sürdürmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAHMUT ALANTAR

  1969 yılında Bingöl Merkez'de doğdum. Esnafım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAHMUT CAF

  1987 yılında Bingöl'de doğdum. 2004 yılında Anadolu Lisesi'nden mezun oldum. Esnafım, evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MAŞİFE GÜNDOĞDU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MEHMET UZUNBÖY

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  METİN TUMA

  01.03.1963 yılında Bingöl'de doğdum. İlkokulu Bahçelievler Mahallesi Atatürk İlkokulu'nda okudum. Orta Okulu Merkez Ortaokul'da, liseyi Bingöl Lisesi'nde okudum. 1980'de mezun oldum. 1987 yılından beri ticaretle uğraşmaktayım. Evliyim, iki çocuk sahibiyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHİTTİN KALKAN

  1968'de Diyarbakır'ın Lice İlçesinde doğdum. 1992 yılından beri Bingöl'de ticaretle uğraşmaktayım. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUHYETTİN DEĞİŞMAN

  1980 yılında Bingöl Genç ilçesi Gözütok Köyü'nde doğdum. 2015 yılında Ak Parti İl Yönetim Disiplin Kurulu üyesi olarak siyasete başladım. 2017 Genel Seçimlerinde Seçim Koordinasyon Merkezi'ne Mali İşler Başkanı olarak görev yaptım. Ocak 2018'de yapılan 6. Olağan kongrede Mali İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. İşletme Bölümü'nden mezun oldum. 12 yıldır aktif olarak Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebecilik yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  MUZAFFER BECERİKLİ

  1973 yılında Genç Yiğitbaşı Köyü'nde doğdum. 1999 yılından beri Kardeşler Köyü'nde muhtarlık yapmaktayım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  NAHİT SAÇIK

  1975 yılında Bingöl Genç Sarısaman Köyü'nde doğdum. Orta ve Lise tahsilimi Bingöl İmam Hatip Lisesi'nde bitirdikten sonra ticaret yapmaya başladım. Hazır Giyim İşletmeciliği ve Restaurant işletmeciğini yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  PAŞA ÇETKİN

  1957 yılında Çiçekdere Köyü'nde doğdum. Bingöl Belediyesi'nde çeşitli görevlerde işçi olarak çalıştım. 1994-1997 yılları arasında Hizmet İş Sendikası İl Başkanlığı görevini üstlendim. 1989-1994 yılları arasında Doğru Yol Partisi Belediye Meclis Üyeliği ve Saadet Partisi Karargah Başkanlığı görevlerinde bulundum. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  RAMAZAN BAŞKARA

  Bingöl Merkez Karapınar Köyü'nde doğdum. Ortaokulu Sancak'ta okudum. 1978 yılında Muş İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldum.Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini 1995 yılında bitirdim. 1978-2006 yılları arasında Bingöl Müftülüğü'nde çalıştım.2006 yılında emekli oldum.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  SADETTİN SEDA AYDOĞDU

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  YUNUS SADUNOĞLU

  1981 Bingöl Genç Doğumluyum. Siyasi Hayatıma 2007 yılında Ak Parti Bingöl İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulunda görev alarak başladım. 2015 yılına kadar Gençlik Kollarında 2 dönem yönetim kurulunda devam ettim. Gençlik Kollarında teşkilat Başkanlığı görevinde bulundum. 2015-2018 yıllarında Bingöl İl Yönetim Kurulunda İl Başkan Yardımcılığı Tanıtım v e Medya Başkanlığı görevinde bulundum. 2018 yılında tekrar İl Yönetim Kurulu'nda Tanıtım ve Medya Başkanı olarak göreve devam etmekteyim.

 • ×

  İl Yönetim Kurulu Üyesi

  ZEKİ ÇAVLI

  10.03.1969 yılında Bingöl Merkezde doğdum. Ortaokul mezunuyum. Ticaretle uğraşıyorum. Evli ve 8 çocuk babasıyım.