Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-09-2020 16:09:05

Güler: “Eksen Türkiye’dir artık”

Ak Parti İl Başkanı Güler, “Türkiye uluslararası alanda haklarını sonuna kadar savunacaktır. Kimseden icazet almadan kendi doğalgazımızı ve petrolümüzü çıkaracağız.”

AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler yerel gazetecilerin temsilcileriyle bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yedi ilçede kongrelerinin tamamlandığını belirten AK Parti İl Başkanı Güler, yılsonuna kadar kongrelerin bitirileceğini ve 2021’e taptaze, dinç ve diri bir teşkilat ile gireceklerini söyledi. AK Parti hizmetlerinden bahseden Başkan Güler, bölgenin geri kalmasının sebebinin terör olduğunu vurguladı. Kimsenin artık eski söylemlerle, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı siyasetle bir yere varamayacağını söyleyen Güler, “Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliği’nde Türkiye’nin uluslararası alanda haklarını sonuna kadar savunacak, kimseden icazet almadan kendi doğalgazımızı, petrolümüzü çıkaracağımızı aktardı.

Kongre süreçleriyle ilgili bilgiler paylaşan konuşmasına başlayan AK Parti İl Başkanı Güler, “AK Partimiz ülke genelinde açık havada maske ve mesafe şartı ile kongre süreçleri başlattı. Biz ilde ilçe kongrelerimizi kazasız belasız, sorunsuz sıkıntısız atlattık. Hafta sonu da merkez ilçe kongremizi gerçekleştirip ilçe kongrelerimizi tamamlamış olacağız. Partimiz bir yenilenme, dinamizm, hareketlenme sürecine girecek. Böylelikle teşkilatlarımızı diri tutacağız. Yeniden halkla bir toplumsal mutabakat yapıp partimizin hizmetlerini anlatmada yeni ve diri kadrolarla halkımızla buluşacağız. Daha sonra Genel Merkezimizin belirlediği bir takvimde il kongremizi yapacağız. Hedef yılsonuna kadar Türkiye genelinde kongrelerimizi bitirmektir. 2021 yılına taptaze, dinç ve diri bir teşkilat ile yılı karşılama hedefindeyiz.

“Muhalefetinde bir kriteri olmalıdır”

Muhalefetin en önemli görevi AK Parti  iktidarlarının yaptığı hizmetleri takip etmek, bir aksilik, eksiklik varsa dile getirmektir. Bunu yaparken insaf ve vicdanı elden bırakmadan yapmak gerek. Sırf muhalefet yapacağım, AK Parti’yi eleştireceğim diye muhalefet yapmakta muhatabını küçük düşürür. Muhalefetinde bir kriteri olmalıdır. Dünya var olduğu müddetçe hizmete ihtiyaç duyulur. AK Parti öyle bir beklenti oluşturmuş ki insanlara artık her türlü hizmet normal gelmeye başlamıştır. Biz Bingöl’de üst düzey yetkili göremezdik. AK Parti ile birlikte kendi ilimizden Bakanımızın olmasıyla beraber ilimize sürekli üst düzey ziyaretler yapılıyor. En önemlisi Karlıova-Yedisu Depremi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ilimizin vekilleriyle daha depremden 2 saat geçmeden bölgeye intikal etmeleridir. Gece saat 5’e kadar bölgedeydik. Türkiye’de bunun eşi benzeri yoktur. AK Parti öncesinde bunlara biz hiç şahit olmadık. Valimizin komisyon başkanlığında tüm sıkıntılar tesbit edildi. Hak sahipleriyle ilgili evi, ahırı, hayvanı ne zarar görmüşse ihtiyaçların giderilmesi için çalışmalar sürüyor.

“AK Parti İnsana Hizmet Partisidir”

Özel İdaremiz bu yıl devrim niteliğinde 20 milyon lira bedelle eskimiş araç parkını yenileyerek köylerimizin hizmetine aldı. Hizmeti eksik yapılabilir fakat hizmet gitmeyen hiçbir bölgemiz yoktur. 2.5 yıldır AK Parti İl Başkanlığı’nı yapıyorum, emniyet kayıtlarına göre 120 binden fazla insanımızı partimizde ağırlamışız. Biz hiçbir insanımızın fikrini, zikrini, dinini, düşüncesini, mezhebini, ibadetini, köyünü, bölgesini sormadan kapımızı herkese açık tuttuk. Kesinlikle ayrımcılık söz konusu değildir. Zaten partimizin özelliği de budur. İnsana hizmet partisidir. Bizim yegana mücadelemiz hizmettir. Biz ayrıştırıcı dili ortadan kaldırdık. Kuzey ilçeleri tabirini yasakladık. Bingöl Cumhuriyet Tarihi’nden daha fazla yatırımı AK Parti sayesinde almıştır. Bugün Özellikle Bingöl özelinde olaya yaklaştığımızda, Sancak, Adaklı, Kığı, Yedisu’yu Erzincan’a bağlıyoruz. Organize Sanayi Bölgesini büyütüyoruz. Türkiye’nin en büyük küçük sanayi sitesini kuruyoruz. İŞGEM’deki firmalarla ihracaata başladık. Solhan ve Genç’e doğalgaz döşüyoruz. Son dönemde Milli Eğitim, Maliye, Tapu, Emniyet, Müftülük, Özel İdare gibi birçok kamu binasını yeniledik. Valilik ve Belediye hizmet binamız bitmek üzere. Belediyemizin Çapakçur Köprüsü’nde yaptığı peyzaj çalışmaları büyük ilgi görüyor. Terör nedeniyle ihmal edilen bölgeler bizim dönemimizde nevşunema buldular, hizmetle tanıştılar. Köylerimizde kışın nüfus olmamasına rağmen yatırımlar yapılıyor. İl Genel Meclisi üyelerimiz, kaymakamlarımız muhtarlarımızla istişareli olarak hükümetimizin gönderdiği kaynakları bütçeler ile adil bir dağıtım yapılıyor. Hodri meydan davet ediyorum; bölgelerimizi gezelelim. AK Parti öncesi ve sonrası fotoğrafını çekelim. Bölgede huzur, güven, altyapı, yatırımlar, içmesuyu, kanalizasyon, his göleti bölgede almış başını gidiyor. Bölgeden haberi olmayan, ilimize Fransız olarak eleştiri yapıyorlar. Biz daha geçen hafta Yedisu ilçesindeydik. Bölge koordinatörümüz ve teşkilatımızda geceyi de orda geçirerek vatandaşlarımızla bir aradaydık.

“Yeni bir yüzyıl geliyor. Eksen Türkiye’dir artık.”

 

Bizdeki muhalefetin duruşu Türkiye’ye karşı kendi tarihine bakmadan dünyayı sömüren Fransa’nın tavrı gibidir. Bugün Türkiye bütün egemenlik alanında gelecek mücadelesi veriyor. Bunlar tarihte hep bizi sömürdüler, emir verdiler, muti ülke olarak gördüler. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bu duruşun, mücadelenin karşısında şaşkına döndüler. Avrupa lider krizi yaşıyor. Türkiye’de dik duruşlu, ülkesini iyi yöneten, haklarını koruyan, etrafı kan gölü iken ülkesinde huzuru tesis etmiş, terörü bitirmiş bir lidere karşı eziliyorlar ve karşıt politika geliştiriyorlar. Yeni bir yüzyıl geliyor. Eksen Türkiye’dir artık. Türkiye uluslararası alanda haklarını sonuna kadar savunacak. Kimseden icazet almadan kendi doğalgazımızı, petrolümüzü, enerjimizi çıkaracağız. Türkiye’yi durduramayınca enflasyonun işsizliğin tek hane faizlerin yüzde 4’lere kadar indiği bir ortamda içerdeki işbirlikçileriyle Gezi Parkı olaylarını çıkardılar. 17-25 Aralık, 15 Temmuz. Alevi-sunni, kürt-türk, şii-sunni tartışmalarını yarattılar.

“Türkiye Sunni Tartışmalara Dönmeyecek”

Geldiğimiz nokta yumuşama noktasıdır. Artık bizi kimse bu sunni tartışmalara döndüremeyecek. Ülkemiz artık istikbale yönelik yeni bir eksene girmiştir. Bu konulardan nemalandılar artık bu geçmişte kaldı. AK Parti öncesinde bu tür tartışmalar, laik, antilaik, kürt, türk, alevi, sunni, başörtü, katsayı gibi sorunlar geçmişte kaldı. Bu vesayetleri AK Parti yıktı. Şimdi gece gündüz huzur içinde kaygısız bir ortam var. Kimse artık eski söylemlerle, ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı siyasetle bir yere varamaz. Ben AK Parti İl Başkanı olarak iddia ediyorum köy yolumda 8 köy var en sıkıntılı yol benimkidir. Biz particilik anlayışına girsek, ayrımcılık yapsaydık kendi köy yolumu yapardım. Biz kaymakam, encümen ve muhtarların ön gördüğü hizmet sırasına göre kaynak aktarımına rıza gösteriyoruz. O köy bize oy vermiş önceleyelim o köy vermemiş öteleyelim ayrımı bizde söz konusu değildir. Benim bölgemdeki köylerde AK Parti oy oranı yüzde 95’lerdedir. Particilik yapsaydım kendi köyümü öncelerdim. Şuan suçlanan bölgelerde içmesuyu, his göleti, ahır, ağıl ve yol projeleri büyük oranda tamamlanmış durumda. AK Parti hizmet yapmadı iddiasında bulunanlara çağrımdır. Gelsinler 2002’den bu güne yapılan yatırımları onlara bir dosya halinde hediye ederiz. Değerlendirmeyi de onlara bırakırız. Nereden nereye gelmişiz.

“Bölgeyi Geri Bırakan Terör Örgütüdür”

Bir söylem sahibi iddiasını ıspatlamakla mükelleftir. İftira sokak dili siyasetçiye yakışmaz siyasetçi belgelerle konuşur. Efendim AK Parti hayvancılığı bitirmiş diyorlar; el insaf. Hayvancılığı bitiren, bölgeyi geri bırakan savunduğunuz terör örgütüdür. Örgütünüz köyleri taciz etti, yolları kesti, bombalama yaptı, insanları göçe zorladı. İnsanları taşraya muhtaç edip sonrada gidip göce zorladığınız ailelerin çocuklarını zorlayıp dağa kaçırdınız. Kürt milletinin mayasını bozdunuz. Travma yaşattınız. Öyle bir hale getirdiniz ki toplum benliğini kaybetti, özünü kaybetti, milleti ecdadından, yerinden, evinden koparttınız. Sonrada onların cenazelerini istismar ettiniz. Buna da Kürt Hakları savunuculuğu dediniz ama kürtçe bilmiyorsunuz. Zazacayı kağıttan okuyorsunuz. Kürdün adetine, örfüne, ecdadına, tarihine aykırısınız. Siz tamamen maoucu, Leninci örgüte bağımlısınız. Sizin kökünüz dışarda. Bu yaylaların boş kalmasının tek sebebi terördür. AK Parti sayasende kürtler PKK terör örgütünün vesayetinden kurtulmuştur. AK Parti’nin en büyük yatırımı kürtleri terör örgütü vesayetinden kurtarmasıdır.

“Sütaş bir milattır”

Devlet fabrika, işletme yapmaz. Altyapı oluştururuz ve özel sektörü bölgeye çeker, önünü açar. Teşvik eder. Şuan Türkiye’nin en büyük Tarım ve Hayvancılık yatırımı olan Sütaş yatırımı bitmek üzere. Bu yatırım bir milattır. Özel sektörün ufkunu açacak. Ovada arazi bedeli daha şimdiden yüzde 300 arttı. Tarlalarımız mısır slajı ile doldu. Benim tanıdığım 15 işadamı, girişimci en az 1 milyon lira değerlerinde hayvancılık yatırımına başladılar. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz’a bu yatırımın Bingöl’e gelmesinde verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. AK Parti’nin sermayesi hizmettir. Batıda ne varsa Doğu’da da o olacak mantığıyla hareket eden bir partiyiz. AK Parti öncesi lüks sayılan hava yollarını biz halkın yolu yaptık. Bugün ayda 20 bin kişi kullanıyor. Biz yaptık. Üniversitemiz 18 bin öğrenci bin çalışanı geçti. Biz kurduk. Şehirde yenilenmeyen bir tane hastanemiz kalmadı. Bugün merkezde 400 yataklı hastane ve Solhan ilçemize 75 yatak daha kapasite artarak büyüteceğiz. Daha fazla hizmet istenebilir ama hizmet yapılmadı demek insafsızlıktır. 100 yıldır devlet var 20 yılı çıkar 80 yılda ne yapıldı. Yapılan 2 yıllık Erbakan döneminde yapılanlardır. 60 yıl CHP yönetti nedir kalıcı eseri. Rahmetli Özal’ın hizmetleri var sonra da Recep Tayyip Erdoğan’ın eserleri vardır. Belediye Başkanımız Düzağaç’ta alevi vatandaşlarımız için taziye evi tahsisinde bulundu. Huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyoruz. Bu büyük bir hizmettir. Eğer ötekileştirme ise bunun adı nedir o zaman.” Şeklinde konuştu. Toplantı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Bingöl İl Kongremiz
SONRAKİ HABER Bingöl İl Kongremiz
Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.